DJI Phantom 4 Pro V2.0 İnceleme-Mavic Pro Kıyaslama

DJI Phantom 4 Pro V2.0 İnceleme


26 mart 2020 eklenen güncelleme

Malumuz DJI Phantom 4 Pro V2.0 modeli hakkında Haziran 2018’de bu  bloğu yazmıştım biz Phantom 5 beklerken DJI bizi biraz yanıltarak geçtiğimiz senelerde sadece Mavic Mini drone modelini piyasaya sürdü, beklenenin aksine DJI Phantom 5 yerine DJI Phantom 4 V.2 0 modelinde yazılımsal sorunları çözerek piyasaya sundu.

Malum 2019 yılın başlarında DJI Phantom 4 Pro V2.0 modelini üretmeyi durdurma kararı aldı çünkü Phantom 4 Pro V.20 serisi havada 300 metre menzilde patır patır düşüyordu. Umarım bu sorun yeni DJI Phantom 4 Pro V2.0 modelinde giderilmiş olur. Bildiğim kadarı ile arızalı Phantom 4 ProV2.0 modelleri  piyasada dolaşıyor olabilir o yüzden yetkili olmayan satıcıdan ve üretim tarihi Mart 2020 olmayan modelleri satın almayın.

DJI official youtube hesabından da Phantom 4 Pro V2.0 is BACK temalı bir introduce yani tanıtım videosu yayınladı. DJI Phantom 4 Pro V2.0 bildiğimiz aynı drone modeli herhangi bir ilave özellik eklenmemiş göze çarpan veya dişe dokunur bir yenilik olmadığı için ilave bir yazı yazmayarak bu incelemi güncellemek daha faydalı olur diye düşünüyorum.

DJI Phantom 4 Pro V2.0 drone modelini Master of Drones olarak düşünebilirsiniz. TV ekranlarından izlediğimiz bir çok dizi veya sinema salonlarında izlediğimiz yerli filmlerin çoğunda ve yabancı filmlerin bir kısmında (çünkü büyük bütçeli filmlerin çoğunda DJI inspire 2 ve Matrice serisi veya özel yapım drone modelleri kullanılıyor.)  DJI Phantom 4 Pro modeli kullanılıyor. bu yüzden profesyonellerin tercihi olarak ön plana çıkıyor.

Ama bence  DJI Phantom 4 Pro kullanım alanlarından bunu facebook gruplarında çok duyamazsınız 3D mapping ve Haritanladırma çalışmalarında işin expertleri bu modeli kullanıyor.

DJI Phantom serisinde görüntü kalitesini 6k veya 8K yapmamakta ısrar ederse 2020 CES Fuarında büyük ses getiren Amerikan üretimi Autel EVO 8K versiyon drone ile DJI’ı tahtından edebilir.

Phantom 4 Pro V2.0

Autel EVO 8K 

DJI Hubsan Türkiye

DJI Mavic Pro Mu? DJI Phantom 4 Pro Mu?

Karşılaştırmaya başlamadan önce bilmemiz gerekenler

2018 yılına kadar Phantom 4 ve Mavic Pro ilk çıktığı günden itibaren bir çok güncelleme ile sürekli yenilendi. Yazımda haziran 2018 itibari ile tüm güncellemeler ile Mavic and Phantom 4 arasında kıyaslandırma gerçekleştiriyor alacağım, o yüzden daha önce bu konuda makele okuduysanız farkı hissedeceksiniz.

“DJI Phantom 4 Pro V2.0 İnceleme-Mavic Pro Kıyaslama” Devamını Okumak İçin Tıklayın