Fimi Palm vs Osmo Pocket-Fimi Palm mi? Osmo Pocket mı? Fimi Palm Review-Osmo Pocket Review

Fimi A3 ve Fimi X8 SE drone modellerinin üreticisi olan  Fimi, yeni ürünü olan Fimi PALM 4k çekim yapabilen el gimbalını piyasaya sürdü. Fimi PALM ilk bakıldığında DJI Osmo Pocket’a benziyor mekanik gimbalı küçük boyutu ve hafif tasarımı ile bir çok fantastik özelliği bir arada sunuyor. Görünen o ki seyahat video çekimleri yapanlar, vloggerlar, yeni çıkan instagramer’lar bu küçük el gimbalını aksiyon kameraya tercih edecek gibi duruyor çünkü Fimi Palm kaska veya başka bir nesneye sabitlemek için özel bir tasarıma sahip. Hem Fimi Palm Hem Osmo Pocket inceleyelim kendinize uygun olanı siz tercih edin.

Xiaomi Fimi Palm ve DJI Osmo Pocket Arasında Temel Farklar;

Telefona Bağlanma yöntemleri

Fimi palm mobil cihaza bağlanmak için herhangi bir porta sahip değil, Bluetooth veya dahili WiFi modülü ile bağlanıyorsunuz.

DJI Osmo Pocket ise  USB Type-C veya  lightning kablo ile mobil cihaza bağlanabiliryor, Eksi bir yön olarak dahili wifi modülü yok ama parasını vererek sonradan satın alabiliyorsunuz. 🙂 

Bataryalar

Fimi Palm ve  DJI Osmo Pocket aynı boyutta olmasına rağmen Fimi Palm daha yüksek bir batarya kapasitesine sahip, dahili 1000 mAh bataryası ile 240 dakikaya kadar kesintisiz video çekebilirsiniz.

DJI Osmo Pocket ise dahili 875 mAh bataryası ile sadece 140 dakikaya kadar kesintisiz video çekebilirsiniz.

Fotoğraf ve Video Çözünürlüğü

Fimi Palm 4k 30 FPS çekim yapabilirken maksimum fotoğraf çözünürlüğü 4096 x 2160  pixel

DJI Osmo Pocket 4k 30 FPS çekim yapabilirken maksimum fotoğraf çözünürlüğü 4096 x 2160  pixel

Çözünürlüklerde gözle görülür bir fark olmasada fov yani field of wiev yani kamera görüş açışı fimi palm için 128° DJI Osmo Pocket ise biraz daha dar görüş açısına sahip sadece 80°. kamera görüş açısı geniş olması herzaman daha avantajlıdır ama dar açıda çekim yapmak isteyenler Osmo Pocket modeli tercih edebilir.

Mikrofon

Hem Fimi Palm Hemde Osmo Pocket dahili bir mikrofona sahip. Haricen dışarıdan bir mikrofon takmak için Osmo Pocket 3.5mm adaptör almanız gerekiyor ama osmo pocket için ihtiyacınız yok.

 

ürünü sipariş temek isteyenler için linki bırakıyorum.

One thought on “Fimi Palm vs Osmo Pocket-Fimi Palm mi? Osmo Pocket mı? Fimi Palm Review-Osmo Pocket Review

  1. fiyatı ne olacak güzel bir kameraya benziyor kablosuz wifi ile görüntü aktarımı yapıyorsa çok tutar kablo ile uğraştırmaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir