Drone İncelemeleriDrone KarşılaştırmalarıGenel

Fimi X8 Mini İnceleme – DJI Mini 2 İnceleme- Fimi X8 Mini vs DJI Mini

Fimi X8 Mini vs DJI Mini 2

Fimi X8 Mini vs DJI Mini 2

Drone dünyasında söz sahibi olan iki büyük firma arasında drone rekabeti gittikçe kızışıyor. Fimi ve DJI. Şimdiye kadar çok fazla drone üretimi yapan firmalar farklı segmentte ürün üretiyordu ve fiyat performans olarak sağlıklı bir kıyaslama yapılamıyordu.

*Mi drone 4K ile Phantom Serisi

*Fimi X8 Se ile DJI Mavic serisi

*Mi drone mi ile DJI Tello

Fimi drone firması fiyat olarak uygun drone modelleri üretmesine karşın muadil olarak DJI drone modellerinde bulunan özellikleri karşılayamıyordu.

Fakat tanıtımı büyük ses getiren FİMİ X8 Mini drone piyasasına bomba gibi düştü. Fimi’nin amiral gemisi olarak adlandırılan FİMİ X8 Mini aliexprees ve banggood alışveriş sitelerinde satışa sunulduğu anda stokları tükendi. 250 gram altı tasarımı sebebi ile Amerika Havacılık kanunları FCC altında olan FİMİ X8 Mini DJI Mini Killer olarak bir çok sosyal medya platformunda paylaşılmaya başladı.

Fimi X8 Mini vs DJI Mini 2

Fimi X8 Mini vs DJI Mini 2

Fimi X8 Mini alınır mı?

Fimi X8 Mini tercih sebeplerinin en başında teknik servis imkanı geliyor. Fimi X8 Mini garantisi; 7 coğrafi bölgede 30 adet TSE (Türk Standartları Enstitüsü ) onaylı servisi ile FİMİ Teknoloji Anonim Şirketi tarafından veriliyor. Ayrıca FİMİ Care Türkiye Paketi ile drone modeliniz suya düşse kırılsa veya parçalansa bile yılda 2 kez yenisi ile değiştirme imkanı sunuyor.

DJI markası ise tüm dünyaya sunduğu DJI Care Refresh seçeneğini maalesef Türk droneseverlerin kullanımına henüz sunmadı. Halen Türkiye’de garantiyi DJI Drone satıcı firmalar değil Bağımsız drone servisleri ücretli olarak veriyor.

Fimi X8 Mini ile Dji Mini 2 kıyaslaması

Fimi X8 Mini 4K HDR çözünürlüğe sahip DJI Mini 2 4K kameraya sahip fakat HDR görüntü çekemiyor.

Fimi X8 Mini acil durumlarda kullanım için type-c hızlı şarj olabilen bataryaya sahip DJI Mini 2 standart şarj alet ile şarj oluyor.

DJI Mini 2 4 x dijital zoom özelliğine sahip Fimi X8 Mini sadece 3x dijital zoom yapabiliyor.

Fimi X8 Mini’yi Dji Mini 2 ve diğer tüm 250 gram altı drone modellerinden ayıran en büyük özelliği Active Track Otomatik Takip özelliği. Bir çok droneseverin aradığı özellik olan takip özelliği bisiklet sürerken veya kayak yaparken ya da teknede seyahat ederken dronun otomatik sizi takip etmesine olanak sunuyor.

Hem DJI Mini hem de Fimi X8 Mini FCC mod 8km aktif uçuş menziline sahip.

Fimi X8 Mini Teknik Özellikler – DJI Mini 2 Teknik Özellikler

Fimi X8 Mini Teknik Özellikler - DJI Mini 2 Teknik Özellikler

Son olarak DJI Mini 2 Fiyatı 4999₺ Fimi X8 Mini Fiyatı ise 3499₺. Bu yaz drone piyasası çok ateşli olacak.

Resmi Fimi Global sitesinde Fimi X8 Mini’yi inceleyebilirsiniz.

Resmi Fimi Türkiye sitesinde Fimi X8 Mini’yi inceleyebilirsiniz.

Resmi DJI sayfasında DJI Mini 2’yi inceleyebilirsiniz.

Türkiye’nin En Büyük Online Drone Sitesi

 

 

 

 

Nasıl buldunuz?

Heyecan Verici
0
Güzeldi
1
Bayıldım
1
Beğenmedim
1
Komik
0

Şunları da okumak isteyebilirsiniz

Genel

Drone Nedir?

Drone Nedir? Son birkaç yılda, dronlar son derece popüler hale geldi. Dronları, büyük zincir mağazalarda, ...

3 Yorumlar

  1. Dji mini 2 ye 4 bin lira vermektense yeni teknolojiyle gelmiş fimi x8 mini ye 3500 tl veririm. şahsi görüşüm böyle

  2. Herkesin önceliği farklıdır, usb ile şarj olma vs. gibi yenilikler için bir şey satın almam benim için kamera ve gimbal önemlidir. Bu konuda ikisininde farkı olmamakla beraber x8 mini’nin daha iyi olduğunu düşünüyorum. Youtube’de genellikle dji ile işlenmiş videolar olduğu için tam tersini düşünebilirsiniz ama değil. Rüzgar direncide çok önemli, ondada 8 – 9m/s den fazla rüzgarda abileri dahil uçurmayın zaten.

    1. merhaba işlenmiş video ile drone video kalitesinin yüksek gösterildiği doğrudur, Fimi X8 Mini ve Fimi X8 Mini Pro modelleri ilk çıktığı günden itibaren kendi segmentinde en çok satan drone modelleri arasında yer almaktadır.

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir