Hubsan Zino “Gimbal Angel Sensor Error” Çözümü

Yazın en çok konuşulacak drone modelleri arasında olacak olan Hubsan Zino ile ilgili bir çok soru alıyorum hatta geçen yurt dışından bile teknik destek yardım konusunda mail aldım. Kapsamlı olarak cihazı inceleme fırsatım olmadı daha, incelememi tamamladığımda sizin ile paylaşacağım. Ama en çok sorulan soruya bir çözüm bulmak ve işinizi kolaylaştırarak yardımcı olabilmek için küçük bir araştırma yaptım bunu sizin ile paylaşacağım… Hubsan Zino Gimbal Sensör Problemi…

Makul  fiyatına rağmen sarsıntısız ve mükemmel fotoğraflar çekebilen Zino gerçekten son zamanlarda en çok tercih edilen profesyonel drone modellerinde birisi. DJI ile kıyaslanınca rüzgar direnci az olmasına rağmen gimbal yapısı ve kamerası çoğu drone markasına taş çıkartacak cinsten.

DJI ve Hubsan piyasayı domine eden iki drone firması, Hubsan hobby sektöründe kalıcılaştırdığı yerini profesyonel alana taşımak istiyor ve DJI’yı yakından takip ediyor. DJI Hasselblad Firması ile anlaşarak Hasselblad L1D-20C kamerayı dronlarında kullanmasına karşılık (bir önceki yazımda bu Hasselblad Firmasından biraz bahsetmiştik) Hubsan buna muadil Amerikan ve İtalyan ortaklı bir firma olan Ambarella firmasının gimbal kamera ve sensör teknolojisini kullanıyor.

Ambarella profesyonel digital kameralar için işlemci üreten ve ip güvenlik kamera üretimi yapan Amerika’da 11 Eylül saldırıları sonrası kurulan Homeland Security yani bizdeki muadili İç İşleri bakanlığı ile ortak Mobese Çalışması yürüten ve alanında çok başarılı olan bir firma.

Hali ile kullandığı kamera sensörü ve hassasiyeti ilk çalışmalarına göre başarılı.

Tanıtımdan sonra Zino severlerin karşılaştığı hataya gelecek olursak  “Gimbal Angel Sensor Error” ve ekranda gördüğü Error code  : 0x00c0, malum olarak 4000 tl verilen bir drone için korku sebebi şimdi ne olacak endişesi yaratması normal.

Ama hatadan korkmanıza gerek yok Drone gimbalı çok hassas ve küçük bir çarpma veya sert inişten sonra bu hatayı alabilirsiniz, çünkü gimbal çarpmalara bağlı zarar görmesin diye  içinde bulunan sistem kendisini otomatik olarak kilitliyor.

Gelelim çözümüne Gimbal çok hassas olmasından dolayı sizin müdahelenizi tavsiye etmiyorum, Hubsan Teknik servisinde ücretsiz olarak aynı gün bu sorunu çözdürebilirsiniz… Eğer aynı hata ile ben karşılaşırsam sizin ile inceleme yazımda ayrıntılı olarak yazacağım….

 

 

 

Hubsan Zino “Gimbal Angel Sensor Error” Çözümü” konusuna 5 yorum yapılmış

  1. Benim halen wifi sorunu kalkmadı 2 kere sizin servisinize gönderdim ve sıkıntı ortadan kalktı denildi yalnız gönderdiğim gibi geldi orda gerekirse yurtdışına gönderelim ben ne yapıcam bişey söyleyin onu yapayım.

    1. öncelikle ben teknik servis değilim 🙂 sorununuzu ayrıntılı olarak yazarsanız yardımcı olmaya çalışayım wifi sorunu kullandığınız telefondan kaynaklanabilir veya yanlış bir apk uygulaması yüklediyseniz wifi sorunu almanız normal…

  2. Bana akşam uzerı almıs oldugum fx 67 elime ulaştı fakat cıhaz wifi gormuyor elimizdeki telefon 4.5 gli telefon fakat cıhaz wifi gormuyor bı yardımcı olursanız sevinirim kolay gelsin dilerim

  3. mrb bir arkadastan hubsan zıno pro modelını satın altım urun gorunuder hıcbır sıkıntısı yok yanlıs telefonu drone ıle baglıyamıyorum arkadas gps sorunu oldugunu ve sevmıslerın suan calısmadıgı ıcın parca gelmedıgını cınden soyluyor kumandanın telefonla baglantınsını yapıp drondan goruntu almam gerekmezmıydı ucmasa yada gps bulamasa bıle. telefon xıaomı redmı note 8 pro acaba uyumlu falan mı degıl urunun odemesını yapacagım ama acıkcası cop urun almaktan cekınıyorum. baglantıda benım atladıgım bı konu varmıdır acaba. yardımcı olursanız cok memnun olurum hıc alakam ve bılgımın olmadıgı bır model bu yardımcı olursanız vok memnun olurum .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir