HUBSAN AŞ olarak kurulduğumuz günden itibaren son kullanıcının Drone ile olan bağını her zaman daha sağlam hale getirmeye çalışan adımlar attık.

İHA 0 Ticari Pilot eğitimlerini ücretsiz olarak sunmakla birlikte İHA 1 Ticari Pilot eğitimlerinde mümkün olan en uygun fiyat seviyesini sağlamaya çalışmaktayız.

SIKÇA SORULAN SORULAR

İHA 0 ile İHA 1 Arasındaki Fark nedir?

İHA 0 eğitimi aldığınızda, 500 gram ağırlığa sahip cihazlardan 4 kilogram ağırlığa kadar olan cihazları ticari amaçla kullanabilirsiniz.

İHA 1 eğitimi aldığınızda, 4 kilogram ağırlığa sahip cihazlardan 25 kilogram ağırlığa kadar olan cihazları ticari amaçla kullanabilirsiniz.

İHA 0 Neden Ücretsiz?

Bizce burada asıl sorgulanması gereken bu eğitimin diğer kuruluşlar tarafından neden ücretli olarak verildiğidir. Ancak yine de firma politikası olarak amacımız her zaman son kullanıcıya, Drone yani diğer bir deyişle İnsansız Hava Aracı konusunda elimizden gelen azami imkan ile yardımcı olmayı sağlamaktır. Hal böyle olunca ücretsiz olarak sunulduğunda sektörün gelişmesine ve özellikle her daim gururla bahsettiğimiz, göğsümüzü kabartan, geleceğimizin teminatı olan ve çağıyla yarışan genç nesillerin "istikbal göklerdedir" düsturunu daha iyi anlayabilmelerini sağlayabilmek adına bu eğitimi ücretsiz vermeye karar verdik. Bu eğitim için sizden asla ve kat'a hiçbir ücret talep etmeyeceğiz.

İHA 0 Eğitimi Kaç Gün Sürüyor?

İHA 0 eğitimi sadece 1 iş günü sürmektedir. Çankaya/Ankara adresinde bulunan dersliğimizde 1 gün için misafirimiz olarak sizlere vereceğimiz teorik eğitimle İHA 0 Ehliyetine Sahip olabilirsiniz.

İHA Eğitimi Yaş Sınırı Var mı?

İHA 0 eğitimi için en az 12 yaşında, İHA 1 eğitimi içinse en az 14 yaşında olmalısınız.

Kayıt Sırasında Hangi Belgeler İsteniyor?

Kimliğinizin bir nüshası ile bir adet vesikalık fotoğrafı yanınızda bulundurmanız önem arzetmektedir. Eğer 18 Yaşında değilseniz, kayıt işlemleri sırasında birinci derecen bir yakınınızın size refakat ederek kaydınız sırasında hazır bulunması gerekir.

  • Kimlik Fotokopisi
  • Bir adet Fotoğraf
  • İHA pilotu olur ibareli bir sağlık raporu.

Sivil Havacılık Yetkiniz Var mı?

Evet, HUBSAN TEKNOLOJİ VE TİCARET AŞ, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yetkilendirilmiş olup yetki numarası TR-E-IHA-33 dir.

Ehliyetim kaç günde hazır olur?

Ehliyetiniz 1 hafta içerisinde, kayıt formunda belirttiğiniz adresinize kargolanacaktır.

Kurs tarihini seçebilir miyim?

Müsait olan kurs tarihlerinden katılım tarihinizi kayıt sayfasından seçebilirsiniz. Her hafta 2 yada 3 adet İHA 0 eğitim kursumuz olacaktır, bu kurslardan size uygun olanı seçtikten sonra kaydınızı tamamlamanız yeterlidir.

Kayıt yaptırdıktan sonra katılım sağlamazsam ne olur?

Üzülerek belirtmeliyiz ki herhangi bir nedenle kursa katılım sağlamamanız durumunda ücretsiz eğitim hakkı için tekrar kayıt olma imkanınız olmayacaktır. Bu yüzden bu hakkınızı çok iyi değerlendirmelisiniz.

R/T Telsizle Haberleşme Kursunu da alabiliyor muyuz?

Evet bu kursu da bünyemizde sunmaktayız, İHA 0 eğitimlerinin son bölüm bunun için ayrılmıştır. Bu kursa katılım ücreti 75 TLdir.

R/T Telsizle ücretli mi sunuluyor?

Evet bu kurs ücretli olarak sunulmaktadır.

R/T Telsizle Haberleşme Kursunu ne işe yarar?

Drone pilotunun cihazını havalimanlarının 5 NM – 9 KM yarıçapında uçurmak istemesi durumunda sahip olması talep edilen belgedir. Bu belgeye sahip olunmadan yapılan uçuşlarda kanuni yaptırımlar uygulanacaktır.

Ehliyetimi Kaybedersem Ne Olur?

Endişelenmeyin, her zaman yeni bir ehliyet talep edebilirsiniz.

İHA 0 Ehliyetimi İHA 1 Ehliyetine Yükseltebilir miyim?

Evet, İHA 0 Ehliyetinizi İHA 1 Ehliyetine yükseltebilirsiniz.

İHA 0 dan İHA 1 e Yükseltme işlemi için farklı bir kuruluştan hizmet alabilir miyim?

Tabiki alabilirsiniz, bu konuda kanuni bir sınırlama bulunmamaktadır.

Eğitimi sadece Ankara'da mı veriyorsunuz?

Evet, Şuan için eğitimi sadece Ankara'da veriyoruz. 400 kişiden fazla katılımın garanti edilmesi durumunda şehir dışı eğitimleri de gündemimize almaktayız.

Kurum içi eğitim alabilir miyiz?

Stratejik kurumlara ücretsiz olarak eğitim sunmaktayız. Ancak özel kuruluşlara sunacağımız kurum içi eğitimler ücretli olacaktır. Kurum personellerinin bireysel kayıt yaptırarak kursa katılmaları durumunda herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.