• Türkiye'nin En Büyük İHA Eğitim Kuruluşu

  HUBSAN AŞ olarak kurulduğumuz günden itibaren son kullanıcının Drone ile olan bağını her zaman daha sağlam hale getirmeye çalışan adımlar attık. İHA 0 Ticari Pilot eğitimlerini ücretsiz olarak sunmakla birlikte İHA 1 Ticari Pilot eğitimlerinde mümkün olan en uygun fiyat seviyesini sağlamaya çalışmaktayız.

Ücretsiz Eğitim

Türkiye'de bir ilki yaptık ve İHA 0 eğitimini tamamen ücretsiz hale getirdik.

İHA Ehliyeti

Ücretsiz eğitim neticesinde talep ederseniz Ehliyet Alabilirsiniz.

ATC Sertifikası

Her kursiyerimiz için ATC Sertifikasını eğitimle birlikte sunuyoruz

Hubsan Kimdir : İlk Yerli Drone Firması

Türkiye'nin ilk yerli drone üreticisi HUBSAN AŞ İHA eğitimlerini özel dersliklerde sunan yegane kuruluştur. İHA üretiminin yanında Eğitimini de sunan Türkiye'nin en büyük Drone firmasıdır. Diğer firmalardan en büyük farkımız avm, restaurant, cafe, otel ve konferans salonu köşelerinde eğitim düzenlememekteyiz.

 • Türkiye'nin en büyük İHA Eğitim Kuruluşu
 • Şuana kadar En Çok Eğitimi Düzenleyen Kuruluş
 • Şuana kadar En Fazla İnsana Eğitim Veren Kuruluş
İnceleyin

İHA Pilotu Olun

Sizde İHA pilotu olmak için en uygun tarihi hemen seçin.

5bin

Öğrenci

240+

Kurs

4+

Eğitmen

4+

Sınıf

İHA Pilot Kaydı

Eğitimlerimiz

Türkiye'nin En Büyük İHA Eğitim Kuruluşu HUBSAN AŞ eğitimlerini inceleyin.

İstanbul İHA Eğitimi
 • 5 Yıldız (1554)
 • Ücretsiz
 • 50 Öğrenci
 • 10 Ders
Ankara İHA Eğitimi
 • 5 Yıldız (1102)
 • Ücretsiz
 • 25 Öğrenci
 • 10 Ders
İzmir İHA Eğitimi
 • 5 Yıldız (1554)
 • Ücretsiz
 • 50 Öğrenci
 • 10 Ders
Konya İHA Eğitimi
 • 5 Yıldız (308)
 • Ücretsiz
 • 50 Öğrenci
 • 10 Ders

İHA 0 eğitimi aldığınızda, 500 gram ağırlığa sahip cihazlardan 4 kilogram ağırlığa kadar olan cihazları ticari amaçla kullanabilirsiniz.

İHA 1 eğitimi aldığınızda, 4 kilogram ağırlığa sahip cihazlardan 25 kilogram ağırlığa kadar olan cihazları ticari amaçla kullanabilirsiniz.

İHA 2 ve İHA 3 için yetkilendirilme çalışmalarımız devam etmektedir, kısa süre içerisinde sitemizden bu sınıflar içinde kayıt yapabilir olacaksınız.

Firmamızın ana amacı ve faaliyet alanı drone imalatı ve satışıdır. Drone kullanıcılarını bilinçlendirerek, yanlış drone kullanımını önlemek ve meydana gelebilecek hatalı kullanımlar nedeniyle oluşacak zararları minimize etmek ana hedefimizdir. Malumdur ki yapılacak en ufak bir kural ihlali tüm drone kullanıcılarına mal edilecek olup, çıkacak kısıtlanmış yasalar neticesinde tüm drone imalatı ve satışı sekteye uğrayabilecektir. Ana amacımız bu tür bir kazanın yaşanmaması için bilinçli drone pilotları yetiştirmektir.

Sivil Havacılık bu ehliyet için sizden yada firmamızdan herhangi bir ücret talep etmemektedir. Ne siz, nede firmamız sizin bu ehliyetiniz için Sivil Havacılık Kurumu'na herhangi bir ücret ödemeyeceğiz.

Ancak, bu durum güncellenen kanunlar nedeniyle ilerleyen dönemde değişecek olursa sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz. Sizlerden ricamız ücretsiz olan bu eğitim konusunda aklınızda herhangi bir soru işareti kalmaması ve diğerlerinin sizi manipüle etmelerine izin vermemeniz.

İHA 0 eğitimi sadece 2 gün sürmektedir. Dersliğimizde 2 gün için misafirimiz olarak sizlere vereceğimiz teorik eğitimle İHA 0 Ehliyetine Sahip olabilirsiniz. İlk gün 8 Saatlik, ikinci gün ise 4 saatlik bir eğitim alırsınız.

İHA 0 eğitimi ilk gün sabah 08:00 da başlamakta olup 12:45 de öğle molası verilmekte ve 13:45 de tekrar başlayan kursumuz 18:30'da son bulmaktadır

İHA 0 eğitimi ikinci gün sabah 08:00 da başlamakta olup 12:45 de öğle molası verilmekte ve 13:45 de tekrar başlayan kursumuz 16:00 da son bulmaktadır.

İHA 1 eğitimi sadece 5 gün sürmektedir. Eğitim süresince sizlere vereceğimiz teorik eğitimle İHA 1 Ehliyetine Sahip olabilirsiniz. İlk 4 gün 8'er Saatlik, son gün ise 4 saatlik bir eğitim alırsınız.

İHA 1 eğitimi ilk gün sabah 08:00 da başlamakta olup 12:45 da öğle molası verilmekte ve 13:45 da tekrar başlayan kursumuz 18:30'da son bulmaktadır.

İHA 1 eğitimi ikinci gün sabah 08:00 da başlamakta olup 12:45 da öğle molası verilmekte ve 13:45 da tekrar başlayan kursumuz 18:30'da son bulmaktadır.

İHA 1 eğitimi üçüncü gün sabah 08:00 da başlamakta olup 12:45 da öğle molası verilmekte ve 13:45 da tekrar başlayan kursumuz 18:30'da son bulmaktadır.

İHA 1 eğitimi dördüncü gün sabah 08:00 da başlamakta olup 12:45 da öğle molası verilmekte ve 13:45 da tekrar başlayan kursumuz 18:30'da son bulmaktadır.

İHA 1 eğitimi son gün sabah 08:00 da başlamakta olup 12:45 da tamamlanmaktadır.

Evet pratik eğitim veriyoruz. Bu eğitimi DJI Flight Simulator Enterprise ile VR gözlükler kullanılarak sunulmaktadır.

İHA 0 eğitimi için en az 12 yaşında, İHA 1 eğitimi içinse en az 15 yaşında olmalısınız.

Kimliğiniz yanınızda bulundurmanız önem arzetmektedir. Eğer 18 Yaşında değilseniz, kayıt işlemleri sırasında birinci dereceden bir yakınınızın size refakat ederek kaydınız sırasında hazır bulunması gerekir.

Adli Sicil Kaydı ( E-Devlet üzerinden kolaylıkla alınabilir. SHGM ye verilmek üzere, bu evrağı sadece kurs sırasında eğitmeninizin kontrol etmesi yeterlidir, size iade edilecektir)

Bu evrakları kurs almaya gelirken getirmenize ihtiyaç bulunmamaktadır, eğitiminizi tamamladığınızda sivil havacılık sistemine yüklemeniz gereken evraklardır.

Sürücü Olur İbareli Sağlık Raporu (Aile Sağlığı Merkezlerinden Alınabilir)

Vesikalık Fotoğraf

Evet basılı ehliyet alabilirsiniz. Basılı ehliyet bedellerine, kayıt son sayfasında erişebilirsiniz.

Ehliyetiniz kursunuzu tamamladıktan sonra 15 iş günü içerisinde, kayıt formunda belirttiğiniz adresinize kargolanacaktır.

Müsait olan kurs tarihlerinden katılım tarihinizi kayıt sayfasından seçebilirsiniz. Her hafta 2 yada 3 adet İHA 0 eğitim kursumuz olacaktır, bu kurslardan size uygun olanı seçtikten sonra kaydınızı tamamlamanız yeterlidir.

Evet bu kursu da bünyemizde sunmaktayız.

Endişelenmeyin, her zaman yeni bir ehliyet talep edebilirsiniz.

Evet, İHA 0 Ehliyetinizi İHA 1 Ehliyetine yükseltebilirsiniz.

Tabiki alabilirsiniz, bu konuda kanuni bir sınırlama bulunmamaktadır.

Tabiki, bunu yapmaktan mutluluk duyarız. 30 üzeri katılımcı garanti edilmesi durumunda, 150TL/katılımcı ücretlendirmesiyle bulunduğunuz şehire göndereceğimiz eğitmenimizden eğitim alabilirsiniz.

Stratejik kurumlara ücretsiz olarak eğitim sunmaktayız. Ancak özel kuruluşlara sunacağımız kurum içi eğitimler ücretli olacaktır. Kurum personellerinin bireysel kayıt yaptırarak kursa katılmaları durumunda herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.