İstanbul İHA Eğitimi

HUBSAN AŞ olarak kurulduğumuz günden itibaren son kullanıcının Drone ile olan bağını her zaman daha sağlam hale getirmeye çalışan adımlar attık. İHA 0 Ticari Pilot eğitimlerini ücretsiz olarak sunmakla birlikte İHA 1 Ticari Pilot eğitimlerinde mümkün olan en uygun fiyat seviyesini sağlamaya çalışmaktayız.

COVID-19 Pandemisi nedeniyle şuan için kayıt almıyoruz.

İHA - 0 Eğitimi Almak İstiyorum *ücretsiz

İHA - 1 Eğitimi Almak İstiyorum 489 TL

iha eğitimi
İHA 0 İHA 1 Simulator 3D

Kurs Detayı

İHA 0 Eğitimimiz 12 saatlik bir ders programını kapsamaktadır (Toplam 2 gün sürmektedir)

İHA 1 Eğitimimiz 36 saatlik bir ders programını kapsamaktadır (Toplam 5 gün sürmektedir)

Kurs detaylarına yukarıdaki Müfredat sekmesinden erişebilirsiniz. Kursumuz bir yada bir kaç eğitimci tarafından düzenlenebilir. Düzenlenecek mekanlar konusunda detaylı bilgi kurs detayında yer alan harita ve adres bilgisinden erişilebilir.

Gerekli Evraklar

Listelenen evrakları, kaydınızı takiben panel üzerinden yükleyebileceğiniz gibi kurs esnasında eğitmeninize de teslim edebilirsiniz.

 1. Vesikalık bir adet fotoğraf
 2. Adli Sicil Kaydı

Sertifikalar

Kurs bitiminde 2 adet sertifika almaktasınız

 1. Ticari Pilot Ehliyeti
 2. ATC Telsiz Haberleşme Sertifikası

Bunun haricinde verilen sertifikaların SHGM tarafından herhangi bir yetkilendirmesi bulunmamakta ve yasal bir geçerliliği de bulunmamaktadır.

Ek Bilgiler

 • Ücretsiz katılımınız neticesinde katılım belgesi düzenlenerek tarafınıza dijital olarak takdim edilir.
 • Kurs sonucunda herhangi bir sınav DÜZENLENMEMEKTEDİR.
 • Kursumuz tamamen katılım esaslıdır.
 • Kurslarda Pratik eğitimlerimiz DJI Enterprise Simulator ve VR Gözlük ile verilmektedir.
 • Pratik eğitimin her kursiyer için kullanım süresine eğitmenleriniz karar verecektir.
 • ATC Sertifikasyonu için Telsiz kullanım imkanı sunulmaktadır.
 • Kursa gelirken herhangi bir drone yada cihaz getirmenize gerek yoktur.

Eğitim Adresimiz

HUBSAN AŞ İstanbul Kadıköy

Rasimpaşa Mah Karakolhane cd no 17 Hubsan Plaza Kadıköy / İstanbul

Konum: https://g.page/dronestoreistanbul

İletişim: 0 850 302 47 97

İHA 0 Tarihleri

İHA 1 Tarihleri

Eğitim Özellikleri

 • Tarih Birden fazla
 • Dersler 10
 • Tamamlama Katılım Yeterlidir
 • İHA 0 Süre 12 Saat (2 Gün)
 • İHA 1 Süre 36 Saat (5 Gün)
 • Yetenek seviyesi Tüm seviyeler
 • Dil Türkçe

Eğitim Harita Konumu

İHA 0 eğitimi aldığınızda, 500 gram ağırlığa sahip cihazlardan 4 kilogram ağırlığa kadar olan cihazları ticari amaçla kullanabilirsiniz.

İHA 1 eğitimi aldığınızda, 4 kilogram ağırlığa sahip cihazlardan 25 kilogram ağırlığa kadar olan cihazları ticari amaçla kullanabilirsiniz.

İHA 2 ve İHA 3 için yetkilendirilme çalışmalarımız devam etmektedir, kısa süre içerisinde sitemizden bu sınıflar içinde kayıt yapabilir olacaksınız.

Firmamızın ana amacı ve faaliyet alanı drone imalatı ve satışıdır. Drone kullanıcılarını bilinçlendirerek, yanlış drone kullanımını önlemek ve meydana gelebilecek hatalı kullanımlar nedeniyle oluşacak zararları minimize etmek ana hedefimizdir. Malumdur ki yapılacak en ufak bir kural ihlali tüm drone kullanıcılarına mal edilecek olup, çıkacak kısıtlanmış yasalar neticesinde tüm drone imalatı ve satışı sekteye uğrayabilecektir. Ana amacımız bu tür bir kazanın yaşanmaması için bilinçli drone pilotları yetiştirmektir.

Sivil Havacılık bu ehliyet için sizden yada firmamızdan herhangi bir ücret talep etmemektedir. Ne siz, nede firmamız sizin bu ehliyetiniz için Sivil Havacılık Kurumu'na herhangi bir ücret ödemeyeceğiz.

Ancak, bu durum güncellenen kanunlar nedeniyle ilerleyen dönemde değişecek olursa sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz. Sizlerden ricamız ücretsiz olan bu eğitim konusunda aklınızda herhangi bir soru işareti kalmaması ve diğerlerinin sizi manipüle etmelerine izin vermemeniz.

İHA 0 eğitimi sadece 2 gün sürmektedir. Dersliğimizde 2 gün için misafirimiz olarak sizlere vereceğimiz teorik eğitimle İHA 0 Ehliyetine Sahip olabilirsiniz. İlk gün 8 Saatlik, ikinci gün ise 4 saatlik bir eğitim alırsınız.

İHA 0 eğitimi ilk gün sabah 08:00 da başlamakta olup 12:45 de öğle molası verilmekte ve 13:45 de tekrar başlayan kursumuz 18:30'da son bulmaktadır

İHA 0 eğitimi ikinci gün sabah 08:00 da başlamakta olup 12:45 de öğle molası verilmekte ve 13:45 de tekrar başlayan kursumuz 16:00 da son bulmaktadır.

İHA 1 eğitimi sadece 5 gün sürmektedir. Eğitim süresince sizlere vereceğimiz teorik eğitimle İHA 1 Ehliyetine Sahip olabilirsiniz. İlk 4 gün 8'er Saatlik, son gün ise 4 saatlik bir eğitim alırsınız.

İHA 1 eğitimi ilk gün sabah 08:00 da başlamakta olup 12:45 da öğle molası verilmekte ve 13:45 da tekrar başlayan kursumuz 18:30'da son bulmaktadır.

İHA 1 eğitimi ikinci gün sabah 08:00 da başlamakta olup 12:45 da öğle molası verilmekte ve 13:45 da tekrar başlayan kursumuz 18:30'da son bulmaktadır.

İHA 1 eğitimi üçüncü gün sabah 08:00 da başlamakta olup 12:45 da öğle molası verilmekte ve 13:45 da tekrar başlayan kursumuz 18:30'da son bulmaktadır.

İHA 1 eğitimi dördüncü gün sabah 08:00 da başlamakta olup 12:45 da öğle molası verilmekte ve 13:45 da tekrar başlayan kursumuz 18:30'da son bulmaktadır.

İHA 1 eğitimi son gün sabah 08:00 da başlamakta olup 12:45 da tamamlanmaktadır.

Evet pratik eğitim veriyoruz. Bu eğitimi DJI Flight Simulator Enterprise ile VR gözlükler kullanılarak sunulmaktadır.

İHA 0 eğitimi için en az 12 yaşında, İHA 1 eğitimi içinse en az 15 yaşında olmalısınız.

Kimliğiniz yanınızda bulundurmanız önem arzetmektedir. Eğer 18 Yaşında değilseniz, kayıt işlemleri sırasında birinci dereceden bir yakınınızın size refakat ederek kaydınız sırasında hazır bulunması gerekir.

Adli Sicil Kaydı ( E-Devlet üzerinden kolaylıkla alınabilir. SHGM ye verilmek üzere, bu evrağı sadece kurs sırasında eğitmeninizin kontrol etmesi yeterlidir, size iade edilecektir)

Bu evrakları kurs almaya gelirken getirmenize ihtiyaç bulunmamaktadır, eğitiminizi tamamladığınızda sivil havacılık sistemine yüklemeniz gereken evraklardır.

Sürücü Olur İbareli Sağlık Raporu (Aile Sağlığı Merkezlerinden Alınabilir)

Vesikalık Fotoğraf

Evet basılı ehliyet alabilirsiniz. Basılı ehliyet bedellerine, kayıt son sayfasında erişebilirsiniz.

Ehliyetiniz kursunuzu tamamladıktan sonra 15 iş günü içerisinde, kayıt formunda belirttiğiniz adresinize kargolanacaktır.

Müsait olan kurs tarihlerinden katılım tarihinizi kayıt sayfasından seçebilirsiniz. Her hafta 2 yada 3 adet İHA 0 eğitim kursumuz olacaktır, bu kurslardan size uygun olanı seçtikten sonra kaydınızı tamamlamanız yeterlidir.

Evet bu kursu da bünyemizde sunmaktayız.

Endişelenmeyin, her zaman yeni bir ehliyet talep edebilirsiniz.

Evet, İHA 0 Ehliyetinizi İHA 1 Ehliyetine yükseltebilirsiniz.

Tabiki alabilirsiniz, bu konuda kanuni bir sınırlama bulunmamaktadır.

Tabiki, bunu yapmaktan mutluluk duyarız. 30 üzeri katılımcı garanti edilmesi durumunda, 150TL/katılımcı ücretlendirmesiyle bulunduğunuz şehire göndereceğimiz eğitmenimizden eğitim alabilirsiniz.

Stratejik kurumlara ücretsiz olarak eğitim sunmaktayız. Ancak özel kuruluşlara sunacağımız kurum içi eğitimler ücretli olacaktır. Kurum personellerinin bireysel kayıt yaptırarak kursa katılmaları durumunda herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.