Garanti süreleri ve şartları ile ilgili yer alan bilgiler kılavuz özelliği taşımakta olup, değişiklik gösterebilir.

Garanti süresi ürünün tüketiciye kargo ile teslim tarihinden itibaren başlar. Garanti uygulaması sırasında birebir değiştirilen ürünün garanti süresi, yenileme tarihi ile yeniden başlar. 

Tüketicinin ürünü kullanma kılavuzu ve teknik şartnamelerde yer alan hususlara aykırı kullanmasından kaynaklanan arızalar garanti kapsamı içerisinde değerlendirilmez.

Ayrıca orijinal olmayan başka ürün ile kullanımdan kaynaklanan hasarlar ve kaza, suistimal, hatalı kullanım, sıvı teması, yangın, deprem veya başka dış etkenlerden kaynaklanan hasarlar da  garanti kapsamı içerisinde değerlendirilmez.

Dronunuz ile ilgili teknik yardım almak için web sayfamızdaki “Teknik Servis” Bölümünden giriş yapabilir, Drone Storlarımızı ziyaret edebilir ya da Müşteri Hizmetleri merkezimiz ile temasa geçebilirsiniz. 

Ürününüzün garanti belgesi, faturasının fotokopisi ile model ve seri numarasını belirterek daha kısa sürede yardım alabilirsiniz.

Tüketici Hakları ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız: gtb.gov.tr

Drone ile uçuş gerçekleştirirken güvenli uçuş için aşağıdaki talimatları uygulamanız tavsiye edilir. Aşağıdaki talimatlara uygun olmayan kullanımlarda garanti şartları geçerli değildir.

 • Hobi model cihazları potansiyel olarak en tehlikeli cihazlar kategorisindedir.
 • Kullanıcılar her zaman “önce güvenlik” kuralını uygulamalılardır. Asla hava alanına yakın yerlerde, kalabalıkların olduğu bölgelerde yada tehlikeli maddenin bulunduğu bölgelerde uçurmayın. UNUTMAYIN, neden olduğunuz hasarlardan siz sorumlu tutulacaksınız.
 • Kalabalıklardan, iletim hatlarından, ağaç yada sudan uzak durun. Her uçuş için açık bir alanı tercih edin, insanlardan ve mülklerden uzakta durun. İnsanlara ve hayvanlara doğru direkt uçuşlar yapmayın. Yağmurlu, düşük/yüksek hava sıcaklıklarında, kar, yağmur, sis ve güçlü rüzgar (≥level 5) bulunduğu durumlarda uçuş yapmayın. Cihazı kaldırmadan yada indirmeden önce en az 2 metre uzağında durun.
 • Dronu kuru ortamda muhafaza edin. Drone sofistike bir çok elektronik ve mekanik parçadan müteşekkildir. Bu aksamların hasar görmesini engellemek için cihazı temiz ve kuru bir ortamda muhafaza etmeniz gerekir. Ayrıca cihazı asla ıslak bez ile temizlememelisiniz.
 • Tecrübeli bir pilotla antrenman yapın.Yalnız uçmamalısınız, tecrübeli bir pilotla antrenman yapmanız güvenli uçuş sağlayacaktır.
 • Doğru kullanım ve güvenli uçuş bilgilerini her zaman hatırlayın.Sivil Havacılık kuralları ve güvenlik tedbirlerine her zaman riayet edin, sivil havacılık kural güncellemelerini ve uçuş öncesi bilgilendirmelerini mutlaka inceleyin ve buna göre hareket edin. Güvenli uçuşla alaklı bilgileri edinmek için sivil havacılık sitesini ziyaret edebilirsiniz.
 • Uçuş öncesi mental olarak iyi olduğunuzdan emin olun. Dronu tecrübeniz oranında uçurun. Alkol yada benzeri uyuşturucular etkisindeyken uçuş yapmayın. Uzaktan kumandayı en az 20cm olacak şekilde bedeninizden uzakta tutun.
 • Uçan dronunuzla güvenli bir mesafede durun.Hiçbir zaman çalışan bir drona dokunmayın. Pervaneleri dönerken pervanelerine müdahale etmeyin. Aksi halde ciddi yaralanmalar meydana gelebilir.
 • Drone, plastik, fiber ve diğer elementlerden meydana gelmiştir Lütfen cihazı ısı kaynaklarının yanında uçurmayın yada muhafaza etmeyin. Aksi taktirde cihazda deformasyon meydana gelebilir
 • Doğayı korumak için sivil havacılık kuralları dışına çıkmadan uçuş yapın.

VPS Sistemi dronun havada otomatik olarak sabit kalmasını sağlar çevre şartlarında çok kolay etkilenir bu kapsamda aşağıda belirtilen alanlarda uçuş gerçekleştirirken dikkat etmelisiniz.

 • Monokrom renkli alanlara uçarken (sadece siyah sadece kırmızı sadece yeşil) Yansıması yüksek olan alanlarda (cam, ayna)
 • Deniz nehir göl ve su birikintisi üzerinde uçarken
 • Kalabalık ve hareketli nesnelerin üzerinde uçarken
 • Ortam ışığının çok hızlı bir şekilde değiştiği alanlarda
 • Çok karanlık (lux<10) ve ya çok aydınlık alanlarda(lux>10,000)
 • Metal yoğunluğunun olduğu alanlarda
 • Eğim ve yükselti farkının çok olduğu alanlarda
 • 1 metre yükseklikte uçarken hızınınız 5m/s
 • 2 metre yükseklikte uçarken hızınınız 14m/s üzerinde olmamalıdır
 • Sensörleri mikrofiber bez ile sürekli temiz tutun, üzerinde toz ve leke olmadığından emin olun)
 • VPS Sistemi 3 metre yüksekliğe kadar etkili çalışır daha yüksek irtifada stabil çalışmayacaktır
 • 40KHz üzerinde ultrasonik yayın yapan cihazların yanında uçuş gerçekleştirmeyin
 • Uçuş Güvenliği için Baz istasyonları elektrik direkleri yanında uçuş gerçekleştirirken dikkatli olun mümkünse yakınında uçurmayın

Drone Bataryası Garanti koşulları

Bataryalar kimyasal olarak zamanla bataryanın kapasitesi azalabilir, ve ilk uçuş süresinde azalmalar olabilir. Eğer drone bataryası doğru koşullar altında muhafaza edilmez ise bataryada şişmeler meydana gelebilir ve bataryanız kullanılamaz hale gelir. Kullanım hatasına bağlı oluşan hasarlar garanti kapsamında değerlendirilmez.

Drone Bataryası Kullanılırken Dikkat Etmeniz gerekenler; 

-Drone Bataryası 24 ° C üzeri ve 0°C altı ortamlarda uzun süre bulundurulmamalıdır.
-Drone Bataryası sıvı teması olabilecek ve nemli ortamlarda uzun süre tutulmamalıdır.
-Drone Bataryası tam bitmiş veya tam dolu saklanmamalıdır.
-Drone Bataryası %50 şarj ile muhafaza edilmesi tavsiye edilir.
-Drone Batarya seviyesi %25'in altında uçuş gerçekleştirilmemeli ve drone uçuşuna şarj edildikten sonra devam edilmelidir.
- Drone bataryasını doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayın. Muhafa ederken taşıma çantası veya kutusunda karanlık ortamda olduğunda emin olun.
-Drone bataryasını uçuş sonrası hemen şarj etmeyin en az 10-15 dakika bataryanın soğumasını bekleyin.
-Drone bataryasını en fazla 3 gün üst üste kullanın ve sonra en az 24 saat dinlenmeye bırakın.

Verilen tüm siparişlerde müşteriler yukarıda belirtilen garanti koşullarını kabul etmiş sayılır.