Fimi Palm vs Osmo Pocket-Fimi Palm mi? Osmo Pocket mı? Fimi Palm Review-Osmo Pocket Review

Fimi A3 ve Fimi X8 SE drone modellerinin üreticisi olan  Fimi, yeni ürünü olan Fimi PALM 4k çekim yapabilen el gimbalını piyasaya sürdü. Fimi PALM ilk bakıldığında DJI Osmo Pocket’a benziyor mekanik gimbalı küçük boyutu ve hafif tasarımı ile bir çok fantastik özelliği bir arada sunuyor. Görünen o ki seyahat video çekimleri yapanlar, vloggerlar, yeni çıkan instagramer’lar bu küçük el gimbalını aksiyon kameraya tercih edecek gibi duruyor çünkü Fimi Palm kaska veya başka bir nesneye sabitlemek için özel bir tasarıma sahip. Hem Fimi Palm Hem Osmo Pocket inceleyelim kendinize uygun olanı siz tercih edin.

“Fimi Palm vs Osmo Pocket-Fimi Palm mi? Osmo Pocket mı? Fimi Palm Review-Osmo Pocket Review” Devamını Okumak İçin Tıklayın

Hubsan Zino 2 İnceleme-Ekonomik Fiyat Maksimum Performans

Hubsan Zino 2 ön siparişleri almaya başladı daha cihaza ulaşamadım ama drone şuan efsane olacak gibi geliyor. H507A ile başladığı yolculukta Zino 2 gibi bir modele bu kadar kısa sürede nasıl geçiş yaptı Hubsan gerçekten hayret verici. Aşağıda özellikleri sayınca sizde şaşıracaksınız.

Dünyanın en çok satan hobi drone markası olan Hubsan, Zino ile girdiği bu yolda yaklaşık bir yılda Zino Pro ve Zino 2 çıkarması diğer rakiplerini epey zorlayacak gibi duruyor. Ürün fiyat ve performans olarak FiMİ X8 SE modeli ile kıyaslanıyordu, model sahibi FİMİ Teknoloji bu hamle sonrası muhtemel Fimi X8 SE 2 veya  Fimi X8 SE Pro modelini çıkartacak buraya yazıyorum. (tarih 26 Aralık 2019)

Mekanın sahibi olduğunu sanan DJI ise tavşan ve kaplumbağa hikayesinde tavşanın olduğu gibi yüksek fiyatlar ile yoluna devam ediyor, en Ucuz 4k 60 fps çekim yapan drone modeli 10 bin gibi uçuk bir rakam ama rakibi 4 bin’e 4k 60 fps çeken bir modeli piyasaya sürdüğünde ne yapacak çok merak ediyorum.

“Hubsan Zino 2 İnceleme-Ekonomik Fiyat Maksimum Performans” Devamını Okumak İçin Tıklayın

Autel Evo 2 İnceleme- Mavic 2 Pro Killer

Autel Robotics firmasının son ürünü drone piyasasına bomba gibi düşmeye hazırlanıyor. Amerikan Menşei Drone Modeli Autel Evo yine Amerikada yapılan elektronik fuarı CES Consumer Electronics Show (Tüketici Elektroniği Şovu) 2020 Ocak ayında görücüye çıkıyor. Çok iddialı özellikleri var; şuana kadar hiçbir drone modelinde olmayan; Kızılötesi kamera sistemi ise merak konusu.

Eminim ki 8K görüntü kalitesi DJI markasının elini ayağına dolaştıracak.

Toplamda 10 sensörü ile engel tanımaz bir model olacağı kesin. Mavic 2 pro ve Mavic Pro Enterprise karışımı bir cihaz olacak gibi;

  • 2 ön sensör
  • 2 arka sensör
  • 2 üst sensör
  • 2 sağ sensör
  • 2 sol sensör
  • 4 alt
  • Alt LED aydınlatma

Drone Severlerin çok ilgisini çekecek drone modeli ümit ediyoruz ki 10bin tl altında bir fiyatı olur ve keyfimize keyif katar.

“Autel Evo 2 İnceleme- Mavic 2 Pro Killer” Devamını Okumak İçin Tıklayın

İHA UÇUŞA YASAK BÖLGELER LİSTESİ- DRONE UÇURABİLECEĞİMİZ YERLER 2020

İHA Uçuş Bölgeleri Haritası-Türkiye Geneli Drone Uçurabileceğimiz Yerler

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından İHA sahiplerinin kırmızı ve yeşil bölgeleri görebilmeleri amacıyla İHA Uçuş Bölgeleri Haritası drone kullanıcılarının hizmetine sunuldu.

https://iha.shgm.gov.tr/public/login linkten İHA Kayıt Sistemine bireysel kayıt yapıldıktan sonra  “İşlemler” -> “Uçuş Bölgeleri Haritası” menüsünden şehir bazlı uçuş bölgeleri haritasına ulaşabilirsiniz. Drone sahipleri kırmızı ve yeşil bölgeleri il bazında buradan görebilir.

 

“İHA UÇUŞA YASAK BÖLGELER LİSTESİ- DRONE UÇURABİLECEĞİMİZ YERLER 2020” Devamını Okumak İçin Tıklayın

2020 Yılı İçin Drone Tavsiye-En Çok Satan Drone Modeli Top 10

Hayatımızın artık bir vazgeçilmezi olan 7 yaşındaki meraklı küçük bir çocuktan tutunda 70 yaşında emekli fotoğraf çekme hayranı bir öğretmene kadar herkes drone kullanmak istiyor drone ile fotoğraf çekmek istiyor veya profesyonel anlamda yaptığı işi kolaylaştırmak için drondan faydalanmak istiyor. Bende sizlere ucuz pahalı sağlam kaliteli ve fiyat performans ürünü olarak bir liste hazırladım umarım faydalı olur.

Drone Modelleri

“2020 Yılı İçin Drone Tavsiye-En Çok Satan Drone Modeli Top 10” Devamını Okumak İçin Tıklayın

Mavic Mini İnceleme -Mini Hobi Dronu

DJI Mavic Mini

Fiyatları ile cep yakan DJI sonunda uygun fiyatlı bir drone modelini piyasaya sürdü, DJI Mavic Mini şık ve karizmatik tasarımı ile göz dolduruyor ve kullanıcılara sorun çıkartan mavic air ve spark modeline alternatif  olarak geliyor, bazı yabancı platformlarda mavic air killer diye videolar bile çekildi ama tabiki kullanmadan bilemeyiz

Mavic Mini İnceleme
Mavic Mini İnceleme

“Mavic Mini İnceleme -Mini Hobi Dronu” Devamını Okumak İçin Tıklayın

DJI Spark İnceleme-Kronik Sorun Uçarken Batarya Çıkması

DJI Spark İnceleme-Kronik Sorun Uçarken Batarya Çıkması

DJI Spark modeli tello’yuda sayarsak DJI markasında alabileceğimiz en ucuz ikinci drone seçeneği, gerçi bu yeni zamlarla fiyatı 4000 lirayı geçiyor ama hala ucuz drone olma özelliğini koruyor.

Çok merak edilen bir konu DJI Spark dronun uçuş esnasında bataryanın ansızın çıkması ve dronun yere düşmesi.

“DJI Spark İnceleme-Kronik Sorun Uçarken Batarya Çıkması” Devamını Okumak İçin Tıklayın

Xiaomi FiMi A3 İnceleme-Xiaomi FIMI A3 vs DJI Spark

Yazın yeni gözdesi Xiaomi FiMi A3 İncelemeye başlamadan önce bizi yeni dronlarla tanıştıran Hubsan firmasına çok teşekkür ediyoruz neden mi çünkü Piyasada Tekel Kuran DJI Yetkili Satıcılarının Anasayfasında ve manşetinde Xiaomi drone modellerini görmemizi sağlıyor ve sanıyorum ki böyle gider ise DJI tekeli piyasada kırılacak ve bizde ucuz fiyata DJI alabileceğiz. Şuan Xiaomi FiMi ürünlerini satın alabileceğiniz tek yetkili site www.fimi.com ve www.fimi.com.tr fiyatları çok makul gözüküyor umarım yükselmez…

Bu yazımda Xiaomi FiMi A3 inceler iken aynı zamanda kışın combo paketini 2500₺ ye aldığımız ve şuan 5000₺ bandında satılan DJI Spark ile fiyat performans karşılaştırması yapacağım.

“Xiaomi FiMi A3 İnceleme-Xiaomi FIMI A3 vs DJI Spark” Devamını Okumak İçin Tıklayın

Aden FX 67 İnceleme- Fırçasız Motor- 180° Hareketli Kamera- 2020 yılı Drone Tavsiye

Aden FX 67 Brushless Drone İnceleme

Son zamanlarda çoğumuzun merak ettiği fırçasız motorlu 2k video kalitesi, 180 derece hareketli kamerası ve 800 metre uçuş menzili ile güçlü bir şekilde piyasaya giriş yapan Aden FX 67 Modeli nasıl fiyat performans ürünü mü verdiğimiz paraya değer mi hep beraber bakalım…

“Aden FX 67 İnceleme- Fırçasız Motor- 180° Hareketli Kamera- 2020 yılı Drone Tavsiye” Devamını Okumak İçin Tıklayın

Autel EVO Drone İncelemesi- DJI MAVİC Serisine Rakip Mi

Bizi ilkler ile tanıştıran Hubsan A.Ş. yine bir çılgınlık yapmış Xiaomi Drone’dan sonra, Amerikan menşei bir firma olan Autel Robotics ile anlaşmış ve Autel drone modellerinin yetkili distribütörü olmuş ve tek yetkili satıcısı olmuş ve artık pazar yerlerinde Autel EVO’lar gözükmeye başlamış. Eee bize ne düşüyor hemen bu cihazı hakkında yazmak ve yorum yapmak. Umarım faydalı olan bir yazı olur…

Autel Firması Amerika merkezli bir drone firması “The Cheap Strong DJI competitor we deserve”( Bizim Hakettiğimiz Güçlü Ucuz DJI Muadli bir Drone) ve Uluslararası piyasaya bu sloganla girdi ve çok kısa bir sürede kabul gördü. O kadar çok kabul gördü ki 2018 yılında ki “DJI See The Bigger Picture” Eventini erteletti. Neden mi ? klon olmayan hatta çoğu profesyonel drone modelinde olmayan ve 3d Haritalamada kullanılabilen 4k 60 FPS video çekebilen yegane drone modeli.

“Autel EVO Drone İncelemesi- DJI MAVİC Serisine Rakip Mi” Devamını Okumak İçin Tıklayın